Ucinamy wszelkie spekulacje na temat naszych planów!
Rok 2022 to czas kryzysów w wielu branżach. Podwyżki cen materiałów i zaburzenia w procesie dostaw niepożądanie wpłynęły także na rynek uszlachetniania druku. W tym czasie firma Follak postanowiła jednak przyjąć strategię ofensywną i umocnić swoją pozycję jako lidera uszlachetniania druku w Polsce. Odpowiedzią firmy na rok 2022 są kolejne duże inwestycje w rozbudowę swoich parków maszynowych. Jak podaje Grzegorz Solarczyk w swoim wpisie na Facebooku, firma do tej pory nie realizowała inwestycji na tak dużą skalę.
Cztery solidnie wyposażone parki maszynowe w Polsce
Obecnie Follak posiada, aż cztery dobrze wyposażone parki maszynowe w kraju. Największy z nich znajduje się w Krakowie. Placówka dysponuje wszechstronnymi instalacjami renomowanych producentów m.in. Yoco, Steuer, Sakurai, KDX. Krakowski oddział firmy Follak zdolny jest do realizacji prawie każdego rodzaju uszlachetniania druku w wysokim nakładzie i szybkim czasie!
Pozostałe parki maszynowe, według wielkości, znajdują się w Poznaniu, Warszawie i Łodzi. Odziały te również wyposażone są w nowoczesne, automatyczne maszyny.
Sprzęt najlepszych producentów
Follak od ponad 25 lat działalności dba w wysoką jakość swoich usług, co jest możliwe dzięki inwestycjom w wysokiej klasy sprzęty.
Jak podaje w styczniowym wydaniu Opakowania Krzysztof Ciesielski z poznańskiego oddziału, Follak posiada m.in. urządzenia firm Billhoefer, Sakurai, Steuer oraz KDX. Bez wątpienia są to maszyny bardzo wydajne i uniwersalne, zdolne pracować z różnymi formatami i materiałami, a ich automatyzacja przyspiesza czas pracy.
„Nasz park maszynowy w Poznaniu opiera się jedynie na sprawdzonych, światowych producentach maszyn, pozwalających nam utrzymać wysokie standardy jakości. Jest to niezwykle istotne dla naszych klientów, którzy powierzają nam swoje wydruki.”
Informuje Krzysztof Ciesielski – kierownik parku maszynowego w Poznaniu.
Sakurai Maestro MS-102AX w poznańskim parku maszynowym
Pierwszą dużą inwestycją w tym roku był zakup urządzenia do lakierowania japońskiej firmy Sakurai z serii Maestro. Jest to sprawdzona inwestycja, ponieważ firma posiada już pięć maszyn tego producenta. Sakurai Maestro MS-102AX pracuje szybko i dokładnie, a przy tym jest mało awaryjny. Dzięki małemu formatowi minimalnemu 420x297 mm, firma Follak chce skierować swoją ofertę do rosnącej liczby drukarni cyfrowych w tym regionie.
Więcej o tej instalacji można przeczytać w styczniowym wydaniu Poligrafiki oraz Opakowania, a także w artykule Sakurai Maestro MS-102AX, nowa maszyna do lakierowania już w Poznaniu.
Nowoczesny laminator KDX w Łodzi, Warszawie i Poznaniu
Drugim poważnym przedsięwzięciem była instalacja trzech laminatorów chińskiej firmy KDX w łódzkim, warszawskim i poznańskim parku maszynowym. Przypomnijmy, że w Krakowie także pracuje laminator firmy KDX, w formacie do 1220x1650 mm. Laminatory KDX znajdują się już we wszystkich oddziałach firmy Follak. W czerwcowym wydaniu Poligrafiki i Opakowania można przeczytać więcej o instalacji w Łodzi. Więcej informacji o samym urządzeniu znajdą Państwo we wpisie KDX KMM-1250D - najszybszy laminator na południu Polski.
Follak zapowiada kolejne inwestycje w swoje parki maszynowe
Przedstawiciele firmy informują o jeszcze jednym dużym przedsięwzięciu, które ma zostać zrealizowane w tym roku. Na chwilę obecną nie udzielają jednak dokładniejszych informacji.