Nowy laminator KDX pracuje już w Poznaniu, Łodzi i Warszawie

 

Kolejne inwestycje w tym roku

W ramach kolejnych ważnych inwestycji w 2022 roku, firma Follak zainstalowała nowy laminator KDX w swoich parkach maszynowych w Łodzi, Warszawie i Poznaniu. Podobne urządzenie pracuje już sukcesywnie od kilku lat w krakowskim parku maszynowym naszej firmy. Nowe inwestycje to także kolejne duże przedsięwzięcia w tym roku. Przypomnijmy, że w styczniu tego roku, park maszynowy w Poznaniu zasiliło urządzenie do lakierowania, Sakurai Maestro MS-102AX, prosto z japońskiej fabryki.


Nowy laminator chińskiego producenta, KDX

Laminator KDX, produkcji chińskiej to wszechstronne i automatyczne urządzenie do foliowania. Główną zaletą maszyny jest szybkość oraz uniwersalność w zastosowaniach przemysłowych. KDX potrafi pracować z różnymi foliami m.in. PET, BOPP, holograficznymi i metalicznymi. Więcej o samym urządzeniu można przeczytać w artykule KDX KMM-1250D - najszybszy laminator na południu Polski.


KDX 1050x1200 mm pracuje już w Łodzi

Najszerzej omówiona została instalacja KDX 1050x1200 mm w łódzkim parku maszynowym. Inwestycję opisano w czerwcowym numerze Poligrafiki i Opakowania. Na łamach czasopism, Małgorzata Cieślak – kierownik łódzkiego oddziału firmy Follak, wyjaśnia, że nowa inwestycja jest odpowiedzią na ciągły rozwój i nowe potrzeby rynku poligraficznego w Łodzi.

 

„Z uwagi na to, że łódzki rynek poligraficzny nieustannie się modernizuje, nasza firma postanowiła nadążyć za tymi zmianami. Wychodząc im naprzeciw, rozszerzyliśmy nasz park maszynowy o nowy, większy laminator chińskiego producenta KDX. Najważniejszą jego zaletą jest możliwość laminowania arkuszy folią na mokro, na przykład folią metalizowaną, która ostatnio bije rekordy popularności. Obecnie jako jedyni na łódzkim rynku jesteśmy w stanie zaoferować uszlachetnianie w tej technologii.”


nowy laminator kdx
kdx 1050x1200 mm

nowy kdx 1050x1200 mm w Łodzi

 

Nowy laminator okazał się także świetną inwestycją w Warszawie. Jest to duży rynek poligraficzny i z pewnością takie urządzenie prędzej czy później musiało się znaleźć także w warszawskim oddziale firmy. Instalacja KDX w Łodzi, Warszawie i Poznaniu to już drugie w tym roku, wielkie przedsięwzięcie Follaka. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, jest to kolejna, ale jeszcze nie ostatnia inwestycja w doposarzanie parków maszynowych.