Sakurai Maestro MS-102AX, nowa maszyna już w Poznaniu

 

Na początku roku w poznańskim parku maszynowym zainstalowaliśmy nowoczesną maszynę do lakierowania i sitodruku, Sakurai Maestro MS -102AX. Informujemy, że jest to już nasza piąta inwestycja w doskonały sprzęt firmy Sakurai, pochodzącej z Japonii.

 

Nowa maszyna do szybkiego i dokładnego lakierowania

Sakurai Maestro MS-102 AX, pracująca od niedawna w Poznaniu, jest nowoczesną, automatyczną maszyną sitodrukową. Urządzenie umożliwia zadrukowywanie papieru, folii i innych arkuszy o grubościach od 0,075 mm do 0,8 mm. Maszyna pracuje na formacie minimalnym 420x297 mm oraz maksymalnym 1050x730 mm. Niewielki format minimalny urządzenia umożliwia skierowanie oferty także do drukarni cyfrowych.

Więcej szczegółowych informacji na temat maszyn Sakurai z serii Maestro podaliśmy w artykule Nowa maszyna do sitodruku – Sakurai Maestro MS-72 & MS-102. Przypomnijmy tylko, że główną cechą tych urządzeń jest bardzo dobry stosunek jakości finalnego produktu do prędkości pracy wynoszącej od 800 do 4000 arkuszy na godzinę.

 

 

Nowa inwestycja w poznańskim parku maszynowym

Podobnie jak w przypadku poprzednich inwestycji, decyzja o zakupie została podjęta na podstawie analizy rynku i rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi lakierowania i sitodruku w tym regionie. Dzięki maszynie Sakurai Maestro MS-102AX poznański oddział firmy Follak jest w stanie zapewnić swoim klientom większe możliwości realizacji wysokonakładowych zleceń.

O inwestycji firmy Follak można poczytać także w lutowym numerze Poligrafiki i Opakowania. W numerze o nowej instalacji i potrzebach poznańskiego rynku poligraficznego opowiada Krzysztof Ciesielski, kierownik oddziału w Poznaniu. Podkreśla on szczególną rolę minimalnego formatu maszyny, co pozwoli na nawiązanie szerszej współpracy z drukarniami cyfrowymi.

 

„Nowa maszyna będzie mieć możliwość lakierowania mniejszych arkuszy niż dotychczas, co umożliwi nam współpracę z drukarniami cyfrowymi. Będziemy mogli wykonywać wszystkie realizowane dotychczas aplikacje, ale precyzja ich realizacji będzie znacz nie wyższa.”

 

Zakup maszyny Sakurai Maestro MS-102AX dla oddziału w Poznaniu jest pierwszą, ale nie ostatnią dużą inwestycją firmy Follak w rozwój swoich parków maszynowych. O dalszych planach firmy będziemy Państwa informować w kolejnych artykułach.