Folia soft-touch, sprawdź co warto o niej wiedzieć

 

Laminowanie z wykorzystaniem folii soft-touch jest stosunkowo nowym sposobem uszlachetniania druku, który szybko zyskał dużą popularność. Charakterystyczny aksamitny dotyk folii jest szeroko wykorzystywany w ozdabianiu wizytówek, okładek, folderów reklamowych, a ostatnio także książeczek dla dzieci.

Przypomnijmy, że laminowanie to proces ozdabiania druku za pomocą folii określanej tu także mianem filmu lub laminatu. Do foliowania wykorzystuje się obecnie wiele rodzajów folii m.in. folie błyszczące, matowe, strukturalne, metaliczne, holograficzne, brokatowe, BOOP, PET oraz Anti Scratch i Soft-touch.

Urządzeniem, które pracuje z większością typów folii, w tym folią soft-touch jest m.in. laminator KDX kmm 1050D/1250D. Firma Follak posiada dwie takie instalacje w swoich parkach maszynowych, w Poznaniu i Krakowie.

 

​Folia soft-touch jako ważny element marketingu sensorycznego

Folia soft-touch może być ważną składową marketingu sensorycznego. Jest to taka forma reklamy, która oprócz wzroku pobudza także inne zmysły np. dotyk. Właściwości heptyczne, czyli dotykowe, mogą podświadomie decydować o zakupie produktu lub usługi przez klienta. Można to nazwać pewną sztuczką marketingową, która w czasach wzmożonego konsumpcjonizmu wyróżnia produkt na tle konkurencji.

 

​Folia soft-touch to także doskonały materiał ochronny dla nadruku

Oprócz miłej w dotyku powieżchni folia soft-touch posiada także pewne właściwości ochronne. Wzmacnia zadrukowany element i chroni go przed czynnikami zewnętrznymi jak np. woda lub wilgoć oraz mechanicznymi jak zarysowania lub gniecenie. Większe właściwości zabezpieczające można osiągnąć poprzez dwustronne laminowanie tym typem folii.

 

​Gdzie stosuje się folię soft-touch?

Folia o aksamitnym dotyku znajduje duże zastosowanie w komunikacji firm z klientami. Przykładem są tu choćby dwustronnie laminowane wizytówki, okładki katalogów reklamowych, eleganckie zaproszenia i wiele więcej.

Ponadto folia soft-touch w połączeniu z lakierem wybiórczym lub złoceniem idealnie sprawdza się w ozdabianiu opakowań lub etykiet produktów premium. Doskonałym przykładem są tu pudełka na drogie alkohole i czekoladki, etykiety markowej odzieży.

Również rynek wydawniczy nie przechodzi obojętnie wobec tego rodzaju uszlachetniania druku. W księgarniach znajdziemy wiele książek, z miłymi w dotyku, aksamitnymi okładkami. Co ciekawe z uwagi na swoje właściwości sensoryczne, folia soft-touch zyskuje również coraz większe uznanie u dzieci. Wykorzystuje się ją do laminowania kart kolorowych książeczek dla najmłodszych.

 

​Foliowanie soft-touch w ofercie firmy Follak

Nasza firma oferuje duży wybór ciekawych laminatów w tym także folię soft-touch o aksamitnym dotyku. W swoich parkach maszynowych posiadamy maszyny zdolne do szybkiego i precyzyjnego laminowania prawie każdym rodzajem folii. Należą do nich m.in. wspomniane wcześniej, laminatory KDX kmm 1050D/1250D, które pracują w poznańskim i krakowskim oddziale. Jesteśmy gotowi przyjąć Państwa zamówienia także w dużych nakładach i szybkim czasie realizacji.